Školské rádio BODKA

Rádio BODKA je náš školský mediálny klub žiakov pod vedením pani učiteľky Mgr. Mirky Kerákovej. V rádiu vám pravidelne prinášame náš pohľad na aktuálne témy, školské spravodajstvo, informácie zo školského parlamentu a mnoho iného previazaného s obľúbenými piesňami. Do jednotlivých relácií vnášame väčšie či menšie inovácie a do každej vložíme aj kus nášho srdiečka. O nahrávanie rádia a jeho technické spracovanie sa stará Peter Ľupták. Uvítame akékoľvek návrhy na zlepšenie rovnako ako aj chuť zapojiť sa do nášho týmu.

Piate vysielanie rádia BODKA na tému MAREC - mesiac kníh

Hlavnou témou poslednej - piatej relácie BODKA je MAREC - mesiac kníh, ktorá úzko súvisí s rozprávkami. V rozprávkach sa stretávame príbehmi, do ktorých naši predkovia vyrozprávali svoje životné skúsenosti, aby ich takotou obrazovou formou odvzdali ďalším generáciám. Obvykle obsahujú poučenie plynúce z chýb ktorých sa dopúšťali vo svojich každodenných životoch, a ich naprávania, tak aby sa ich ďalšie generácie mohli vyvarovať.

V relácii sa tiež sa dozviete čo radi čítajú naši žiaci, aké sú ich najobľúbenejšie knihy, či autori kníh. Okrem toho si vypočujete pravidelné spravodajstvo a tiež informácie o novovzniknutom školskom parlamente.

Prajeme príjemné počúvanie.