Žiacky parlament

Preambula

Žiacky parlament je iniciatívnym a pomocným orgánom, vyjadrujúcim záujmy žiakov v oblasti vzdelávania a výchovy na základnej škole, najmä v oblasti mimoškolskej a záujmovej činnosti. Poslaním žiackeho parlamentu je riešenie výchovno - vzdelávacích problémov, navrhovanie opatrení na zlepšenie činností v škole, hľadanie spoločných postupov v organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov, zlepšovanie vzájomných vzťahov žiakov a učiteľov na škole.

Štatút žiackeho parlamentu

Sľub člena Žiackeho parlamentu

Sľubujem, že vždy budem konať čestne v záujme triedy, ktorú zastupujem, aby som svojou prácou pomohol pri výchove, vzdelávaní a v zlepšovaní vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi na škole.

Sľubujem, že budem aktívne pomáhať a zapájať sa pri organizovaní akcií školy. Svoju funkciu budem vykonávať poctivo počas celého školského roka. Ako člen parlamentu budem zapájať svoju triedu do akcií školy a budem jej vždy odovzdávať pravdivé informácie zo zasadnutí Žiackeho parlamentu. Budem spolupracovať so svojím triednym učiteľom.

Žiacky parlament
Koordinátor: Mgr. Jana Milková, MBA