Prevádzka školy v týždni od 8.2.2021

Vážení rodičia, na základe rozhodnutia ministerstva školstva SR by mali žiaci prvého stupňa nastúpiť na prezenčné vyučovanie od pondelka 8. 2. 2021 (Návrat do škôl 2021 aktualizovaný k 8. 2. 2021).

V našom meste po dohode so zriaďovateľom je termín nástupu z organizačných a prevádzkových dôvodov posunutý na stredu 10.2.2021.

Čo všetko k tomu potrebujete vedieť:

1. Jeden zákonný zástupca dieťaťa žijúci s ním v jednej domácnosti bude pretestovaný (s negatívnym výsledkom, alebo platnou výnimkou z testovania) PCR alebo antigénovým testom nie starším ako 7 dní. Ideálne sa preto treba testovať cez víkend.
  2. Na preukázanie negatívneho testu bude stačiť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti (malo by byť aj elektronicky cez EduPage).
  3. Počas prezenčnej výučby budú naďalej platiť prísne hygienické opatrenia Rúška – Odstup – Ruky.
  4. Všetci žiaci prvého stupňa budú automaticky prihlásení na obed. V prípade, že dieťa do školy z ľubovoľného dôvodu nepošlete alebo len nechcete, aby šlo obedovať, odhláste ho cez aplikáciu ODHLÁSENIE ZO STRAVY, mailom skolska.jedalenpk@gmail.com, do 8.2.2021 do 18:00 h.
  5. V prípade, že svoje dieťa do školy nepošlete, oboznámte s touto skutočnosťou triednych učiteľov. Absencia bude podľa pokynu ministra ospravedlnená. V tejto súvislosti si ale dovolíme upozorniť na skutočnosť, že nástupom na prezenčnú výučbu sa končí dištančná. Učitelia ani vychovávatelia nebudú mať povinnosť online hodín.
  6. Škola bude fungovať v obmedzenom režime. Nástup detí bude ráno od 7:00 do 8:00. Školský klub detí bude fungovať do 16:00.

Rozhodnutie o nástupe detí do škôl ešte stále nie je definitívne potvrdené vládou a ani regionálnym hygienikom. Ak sa čokoľvek zmení, budeme Vás bezodkladne informovať. Sledujte aj naďalej stránku školy i mesta.